„... codziennie patrz na świat , jakbyś oglądał go po raz pierwszy"

Okres przedświąteczny to czas refleksji , nostalgii , spojrzenie na drugiego człowieka oczami miłości , to czas gdy chcemy zrobić coś dobrego dla innych. Już po raz kolejny uczniowie ełckich szkół - I LO im S. Żeromskiego , i ZS nr 1 im . J. Śniadeckiego udowodnili, iż los człowieka w potrzebie nie jest im obojętny, poprzez kiermasze świąteczne i zbiórki pieniężne w klasach wspomogli rodziny, w których są dzieci chore na nowotwór, przebywające obecnie na leczeniu w klinikach onkologicznych.

O tym, jak ważna jest profilaktyka chorób nowotworowych wie cała rzesza ludzi, która dziś, 02.12.2013 r. licznie przybyła do Ełckiego Centrum Kultury, aby uczestniczyć w Forum Onkologicznym zorganizowanym przez wydział Polityki Społecznej. Spotkanie było okazją do poruszania tematów związanych z samokontrolą zdrowia, propagowania zdrowego stylu życia oraz zwiększania wiedzy o chorobach nowotworowych.

Jak co roku, dzięki dofinansowaniu z Urzędu Miasta Ełk, udało nam się zorganizować Mikołajki dla podopiecznych naszego stowarzyszenia. 08.12.2013 r. to dzień na, który dzieci czekają cały rok, tego dnia atrakcje były przygotowane dla całych rodzin, najmłodsi z ogromna radością kilka godzin spędzili w sali zabaw ,zatapiając się w basenie z kulkami, nieco starsze dzieci i młodzież, jak również rodzice tradycyjnie już wykonywali piękne ozdoby świąteczne, były wspólne rozmowy, wspomnienia, oczywiście nie mogło zabraknąć największej atrakcji całego dnia - paczek od św. Mikołaja.

W dniu 04.12.2013 r. w I LO im. S. Żeromskiego jak również w dniu 06.12.2013 r. w ZS nr 1 im. J .Śniadeckiego w Ełku odbyły się prelekcje na temat wczesnego wykrywania choroby nowotworowej u dzieci i młodzieży, został poruszony temat jak należy zachować się gdy już ktoś z naszego otoczenia zachoruje, bardzo mocno zostało podkreślone jak ważne jest trwanie przy chorym i jego rodzinie, wsparcie duchowe w tych trudnych dla nich chwilach, podczas spotkania młodzież otrzymała biuletyny informacyjne opracowane przez lekarza onkologa, których wydruk został sfinansowany przez Urząd miasta Ełk.

forum onkologiczne

2 grudnia 2013 r. o godz. 13.00 w Ełckim Centrum Kultury na „Sali Zebra" odbędzie się Ełckie Forum Onkologiczne - „Nowotwory – warto rozmawiać". Spotkanie organizowane jest przez Wydział Polityki Społecznej i będzie okazją do poruszenia tematów związanych z samokontrolą zdrowia, propagowania zdrowego trybu życia oraz zwiększenia wiedzy o chorobach nowotworowych.

Załączniki:
Pobierz plik (program - forum onkologiczne.pdf)Program Forum Onkologicznego w Ełku[ ]136 kB

Back to top