W dnia 8 marca 2013 r. na spotkanie z uczniami została zaproszona przedstawicielka naszego Stowarzyszenia p.Renata Maciorowska. Spotkanie odbyło się na auli szkolnej, aby wspólnie świętować Dzień Kobiet. Uczniowie szkoły przygotowali montaż słowno-muzyczny.

Aktorzy-amatorzy przybliżyli postać kobiety. Chłopcy rozbawili publiczność recytacją wiersza Ludwika Jerzego Kerna „Do mężczyzn w krótkich i długich spodniach".

Występ uświetnił śpiew szkolnego chóru „Dwójeczki" przy akompaniamencie p. Witolda Rogowskiego (gitara) i p. Agaty Papież (wiolonczela). Główną atrakcją spotkania był jednak wywiad z kobietami, wykonującymi ciekawe zawody.

Gośćmi były: p. Bogumiła Gos – surdopedagog, tyflopedagog, pracownik Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Ełku, p. Renata Maciorowska – pielęgniarka Oddziału Neonatologicznego Szpitala Pro-Medica w Ełku, wiceprezes Stowarzyszenia Onkoludki, która opowiadała o swojej pracy, zainteresowaniach i o działalności w Stowarzyszeniu. Przedstawiła uczniom pojęcie wolontariatu i zachęciła , aby napisali list do chorych dzieci.

Dziękujemy p. Annie Śniosek i p. Annie Koc, dyrekcji i całej społeczności szkolnej za zaproszenie i miłą atmosferę.

Back to top